Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 5Co/445/2014 z 14. 7. 2014 Citácia: uznesenie Krajského súdu Bratislava z 14. júla 2014, sp. zn. 5Co/445/2014, ECLI:SK:KSBA:2014:1214209629.1 Krajský súd Bratislava | 5Co/445/2014 | ECLI:SK:KSBA:2014:1214209629.1 | 2014-07-14 | Uznesenie Citované ustanovenia: § 218 ods. 1 písm. a) OSP Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/2f80e4b6-2a5d-452e-97ac-c2b9bc5cd37d Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSBA:2014:1214209629.1 Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 5Co/445/2014
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1214209629
Dátum vydania rozhodnutia: 15. 07. 2014
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Juraj Považan
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2014:1214209629.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v právnej veci navrhovateľa: U. H., W.. XX.XX.XXXX, F. U. F., M. X, zast. JUDr.
Jozefom Tuhovčákom, advokátom v Bratislave, Záhradnícka 41, proti odporkyni: Y. Q., W.. XX.XX.XXXX,
F. U. F., W. Q. X/A, o nariadenie predbežného opatrenia, na odvolanie navrhovateľa proti uzneseniu
Okresného súdu Bratislava II v Bratislave zo dňa 23. mája 2014 č.k. 8C/89/2014-15 takto

r o z h o d o l :

Odvolací súd odvolanie navrhovateľa o d m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým uznesením súd prvého stupňa zamietol návrh navrhovateľa na nariadenie predbežného
opatrenia.
Proti tomuto uzneseniu podal odvolanie navrhovateľ.
Odvolací súd prejednal vec podľa § 212 ods. 1 O.s.p. bez nariadenia odvolacieho pojednávania (§ 214
ods. 2 O.s.p.) a dospel k záveru, že odvolanie je potrebné odmietnuť.
Podľa § 204 ods. 1 O.s.p. odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia na súde, proti rozhodnutiu ktorého
smeruje.
- 2 -
V danej veci podľa údajov na doručenke (č. l. 15 spisu) bolo rozhodnutie zástupcovi navrhovateľa do
vlastných rúk doručené dňa 02. júna 2014.
Zákonná lehota na včasné podanie odvolania navrhovateľovi uplynula v zmysle § 57 ods. 2 O.s.p. dňom
17. júna 2014 (utorok, riadny pracovný deň), odvolanie podané na súde prvého stupňa dňa 25. júna
2014 je tak podané po uplynutí lehoty na podanie odvolania, preto ho odvolací súd podľa § 218 ods. 1
písm. a/ O.s.p. ako oneskorene podané odmietol.

Poučenie:

Toto uznesenie nemožno napadnúť odvolaním.