Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 1Tos/88/2018 z 14. 8. 2018 Citácia: uznesenie Krajského súdu Bratislava z 14. augusta 2018, sp. zn. 1Tos/88/2018, ECLI:SK:KSBA:2018:1115010427.1 Krajský súd Bratislava | 1Tos/88/2018 | ECLI:SK:KSBA:2018:1115010427.1 | 2018-08-14 | Uznesenie Oblasť práva: Trestné právo – Majetok Citované ustanovenia: § 193 ods. 1 písm. b) TP Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/a4e5e32a-889f-46d2-9de6-338dcb6b8b3b Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSBA:2018:1115010427.1 Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 1Tos/88/2018
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1115010427
Dátum vydania rozhodnutia: 15. 08. 2018
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Richard Molnár
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2018:1115010427.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave, v senáte zloženom z predsedu senátu JUDr. Richarda Molnára a sudkýň
JUDr. Ivety Zelenayovej a JUDr. Magdaléna Blažovej v trestnej veci obžalovaného I.. I. L., pre
prečin konkurzného alebo vyrovnávacieho konania podľa § 242 ods. 1 písm. a/ Tr. zák., o sťažnosti
obžalovaného proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava I sp.zn. 3T/27/2015 zo dňa 20.07.2017, na
neverejnom zasadnutí konanom dňa 15. augusta 2018 takto

r o z h o d o l :

Podľa § 193 ods. 1 písm. b/ Tr. por. sa sťažnosť obžalovaného I.. I. L., nar. XX.XX.XXXX v Q. z a m i e t a .

o d ô v o d n e n i e :

Okresný súd Bratislava I zhora citovaným uznesením podľa § 70 ods. 1 Tr. por. uložil obžalovanému I..
I. L. poriadkovú pokutu v sume 1.000 Eur.

Okresný súd vyhotovil predmetné uznesenie 12.10.2017, ktoré bolo doručené obžalovanému dňa
30.10.2017 (č.l. 878) spolu s poučením o opravnom prostriedku proti citovanému uzneseniu.

Obžalovaný I.. I. L. osobne v podateľni Okresného súdu Bratislava I podal dňa 27.11.2017 na č.l. 888
sťažnosť proti citovanému uzneseniu.

Z uvedeného je zrejmé, že po doručení uznesenia prvostupňového súdu odsúdenému plynula lehota
na podanie sťažnosti proti citovanému uzneseniu dňom 02.11.2017, teda uznesenie Okresného súdu
Bratislava I sp. zn. 3T/27/2015 zo dňa 20.07.2017 nadobudlo právoplatnosť dňa 03.11.2017.

Krajský súd v Bratislave preskúmal podanú sťažnosť a dospel k záveru, že táto bola podaná oneskorene.

Podľa § 187 ods. 1 Tr. por. sťažnosť sa podáva orgánu, proti ktorého uzneseniu smeruje, a to do troch
dní od oznámenia uznesenia.

Podľa § 193 ods. 1 písm. b/ Tr. por. nadriadený orgán zamietne sťažnosť, ak bola podaná oneskorene,
neoprávnenou osobou, osobou, ktorá sa jej výslovne vzdala, alebo ktorá znovu podala sťažnosť, ktorú
už predtým výslovne vzala späť.

V posudzovanom prípade teda odvolací Krajský súd v Bratislave sťažnosť obžalovaného I.. I. L. zamietol
v zmysle § 193 ods. 1 písm. b/ Tr. por. ako oneskorene podanú, nakoľko zákonná lehota na podanie
riadneho opravného prostriedku (sťažnosti) obžalovanému uplynula dňom 02.11.2017.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu nie je prípustný ďalší riadny



opravný prostriedok.