Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 14CoP/61/2012 z 19. 6. 2012 Citácia: uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica z 19. júna 2012, sp. zn. 14CoP/61/2012, ECLI:SK:KSBB:2012:6412205569.1 Krajský súd Banská Bystrica | 14CoP/61/2012 | ECLI:SK:KSBB:2012:6412205569.1 | 2012-06-19 | Uznesenie Citované ustanovenia: § 218 ods. 1 písm. a) OSP Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/5f3a73b6-7aa4-473d-8f26-37c7219c1bae Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSBB:2012:6412205569.1 Súd: Krajský súd Banská Bystrica
Spisová značka: 14CoP/61/2012
Identifikačné číslo súdneho spisu: 6412205569
Dátum vydania rozhodnutia: 20. 06. 2012
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Peter Priehoda
ECLI: ECLI:SK:KSBB:2012:6412205569.1

Uznesenie
Krajský súd v Banskej Bystrici, ako súd odvolací vo veci navrhovateľa Z. W., nar. XX.X.XXXX, bytom F. T.
R., S. R. XX/X, zastúpenej JUDr. Viktorom Šurkom, advokátom, Advokátska kancelária, G. XXX, XXX XX
F. T. R. proti odporcovi G. W., nar. X.XX.XXXX, bytom U. R., N. XX, o rozvod manželstva a úpravu výkonu
rodičovských práv a povinností na čas po rozvode k maloletému dieťaťu, o odvolaní navrhovateľky proti
uzneseniu Okresného súdu v Žiari nad Hronom zo dňa 27.4.2012 č.k. 12P 58/2012-18 takto

r o z h o d o l :

Odvolanie navrhovateľky o d m i e t a .

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým uznesením okresný súd navrhovateľke nepriznal oslobodenie od súdnych poplatkov s
odôvodnením, že na strane navrhovateľky neboli zistené také pomery, ktoré by odôvodňovali priznanie
oslobodenia od súdnych poplatkov.

Proti uzneseniu okresného súdu podala odvolanie navrhovateľka.

Krajský súd v rámci skúmania splnenia podmienok odvolacieho konania zisťoval, či odvolanie podané
navrhovateľkou proti uzneseniu okresného súdu bolo podané včas.

Z obsahu spisu vyplýva, že uznesenie okresného súdu bolo doručené právnemu zástupcovi
navrhovateľky dňa 2.5.2012. Nasledujúcim dňom začala navrhovateľke plynúť 15-dňová lehota na
podanie odvolania proti uzneseniu okresného súdu a táto uplynula dňa 17.5.2012. Podľa obsahu spisu
odvolanie vypracované právnym zástupcom navrhovateľky je zo dňa 18.5.2012 a v tento deň bolo
faxovým podaním zaslané aj okresnému súdu. Odvolanie proti uzneseniu okresného súdu však bolo
vypracované a zaslané okresnému súdu po uplynutí zákonom stanovenej lehoty 15 dní na podanie
odvolania.

V zmysle ustanovenia § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané
oneskorene.

Vzhľadom na to, že navrhovateľka podala odvolanie proti uzneseniu okresného súdu po uplynutí
zákonom určenej lehoty na jeho podanie, teda oneskorene, tak krajský súd ňou podané odvolanie v
zmysle ust. § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. ako oneskorene podané odmietol.

Z uvedených dôvodov rozhodol krajský súd tak, ako je uvedené vo výroku uznesenia.



Rozhodnutie bolo prijaté pomerom hlasov X:X.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.