Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 4To/78/2016 z 17. 1. 2017 Citácia: uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica z 17. januára 2017, sp. zn. 4To/78/2016, ECLI:SK:KSBB:2017:6116010445.1 Krajský súd Banská Bystrica | 4To/78/2016 | ECLI:SK:KSBB:2017:6116010445.1 | 2017-01-17 | Uznesenie Oblasť práva: Trestné právo – Majetok Citované ustanovenia: § 319 TP Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/6ddbf813-1f33-49e9-9b8e-fae7f917d82f Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSBB:2017:6116010445.1 Súd: Krajský súd Banská Bystrica
Spisová značka: 4To/78/2016
Identifikačné číslo súdneho spisu: 6116010445
Dátum vydania rozhodnutia: 18. 01. 2017
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Ján Bobor
ECLI: ECLI:SK:KSBB:2017:6116010445.1

Uznesenie
Krajský súd v Banskej Bystrici v senáte zloženom z predsedu senátu JUDr. Jána Bobora a sudcov JUDr.
Ľubomíra Bušíka, PhD. a JUDr. Jozefa Mikluša na neverejnom zasadnutí 18. januára 2017 o odvolaní
obžalovaného Q. D. proti rozsudku Okresného súdu Banská Bystrica sp. zn. 1T 40/2016 zo dňa 17.
10. 2016 takto

r o z h o d o l :

Podľa § 316 ods. 1 Tr. por. odvolanie obžalovaného Q. D. sa z a m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

Rozsudkom Okresného súdu Banská Bystrica sp. zn. 1T 40/2016 zo dňa 17. 10. 2016 bol obž. Q. D.
odsúdený pre prečin krádeže podľa § 212 ods. 2 písm. f), ods. 3 písm. b) Tr. zák. na trest odňatia slobody
vo výmere 2 roky nepodmienečne, pričom pre výkon trestu bol obžalovaný zaradený do ústavu na výkon
trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia.

Ako vyplýva zo zápisnice o hlavnom pojednávaní zo 17. 10. 2016 po vyhlásení rozsudku obžalovaný
uviedol, že sa vyjadrí v zákonnej 15 dňovej lehote od vyhlásenia rozsudku.

Rozsudok bol obžalovanému doručený dňa 11. 11. 2016.

Proti rozsudku podal odvolanie obžalovaný dňa 25. 11. 2016, čo do výroku o treste, domáhajúc sa
uloženia podstatne miernejšieho trestu.

Podľa § 309 ods. 1 Tr. por. odvolanie sa podáva na súde, proti ktorého rozsudku smeruje a to do 15 dní od
oznámenia rozsudku. Oznámením rozsudku je jeho vyhlásenie v prítomnosti toho komu treba rozsudok
doručiť. Ak sa rozsudok vyhlásil v neprítomnosti takejto osoby, oznámením je až doručenie rozsudku.

Podľa § 316 ods. 1 Tr. por. odvolací súd zamietne odvolanie, ak bolo podané oneskorene, osobou
neoprávnenou alebo osobou, ktorá sa odvolania výslovne vzdala alebo znovu podala odvolanie, ktoré
v tej istej veci už predtým výslovne vzala späť.

Keďže rozsudok bol vyhlásený dňa 17. 10. 2016 lehota na podanie odvolania obžalovanému uplynula
dňa 2. 11. 2016. Obžalovaný teda odvolanie podal oneskorene a preto krajský súd podľa § 316 ods. 1
Tr. por. odvolanie obžalovaného Q. D. ako oneskorene podané zamietol.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu nie je prípustný ďalší riadny opravný
prostriedok.