Uznesenie Krajského súdu Žilina sp. zn. 21S/192/2014 z 14. 11. 2017 Citácia: uznesenie Krajského súdu Žilina z 14. novembra 2017, sp. zn. 21S/192/2014, ECLI:SK:KSZA:2017:5014201221.5 Krajský súd Žilina | 21S/192/2014 | ECLI:SK:KSZA:2017:5014201221.5 | 2017-11-14 | Uznesenie Oblasť práva: Správne právo – Ostatné Citované ustanovenia: § 99 SSP Zdroj: https://obcan.justice.sk/content/public/item/fe572f47-8afd-47c1-8962-a3b0537a4bd1 Odkaz: https://www.kauzis.sk/judikatura/r/ECLI:SK:KSZA:2017:5014201221.5 Súd: Krajský súd Žilina
Spisová značka: 21S/192/2014
Identifikačné číslo súdneho spisu: 5014201221
Dátum vydania rozhodnutia: 15. 11. 2017
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Veronika Poláčková
ECLI: ECLI:SK:KSZA:2017:5014201221.5

Uznesenie
Krajský súd v Žiline, v právnej veci žalobcu: I. E., nar. XX.XX.XXXX, bytom XXX XX Y. č. XXX, právne
zastúpený: JUDr. Eduard Šoška, advokát, P. XX, XXX XX G., proti žalovanému: Obec Rosina, stavebný
úrad, 013 22 Rosina 167, o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia č. 16833/2013-57211/2013-OS-MT zo
dňa 22.11.2013, takto jednomyseľne

r o z h o d o l :

I. správny súd pokračuje v konaní vedenom na Krajskom súde v Žiline pod sp. zn. 21S/192/2014.

II. Súd konanie zastavuje.

III. Žiaden z účastníkov konania nemá právo na náhradu trov konania

o d ô v o d n e n i e :

1. Žalobca sa žalobou zo dňa 28.10.2014 podanou prostredníctvom právneho zástupcu domáhal
preskúmania a následne zrušenia rozhodnutia Obce Rosina č. 16833/2013-57211/2013-OS-MT zo dňa
22.11.2013 a doručenia tohto rozhodnutia. Napadnutým rozhodnutím bolo vydané pre navrhovateľa U.
D. územné rozhodnutie o umiestnení stavby „Kanalizačná prípojka“ na pozemku CKN parc. č. 93/7,
93/8, 1724, 1746/8, 1778/47, 1778/48, 1778/49, 1778/50, 1778/86, 1778/99, 1778/72, 1778/22, 1778/81
v k. ú. Y.

2. Od 01.07.2016 nadobudol účinnosť nový procesný kódex - zákon č. 162/2015 Z.z. Správny súdny
poriadok (ďalej len „SSP“).

3. Správny súd uznesením č. k. 21S/192/2014-82 zo dňa 26.07.2017 konanie prerušil na obdobie troch
mesiacov od právoplatnosti tohto rozhodnutia, vzhľadom na to, že to zhodne navrhli účastníci konania.

4. Podľa § 100 ods. 3 SSP ak je konanie prerušené, nevykonávajú sa procesné úkony a neplynú lehoty
podľa tohto zákona. Len čo odpadne prekážka, pre ktorú sa konanie prerušilo, alebo uplynul čas, na
ktorý sa konanie prerušilo, predseda senátu aj bez návrhu uznesením rozhodne o pokračovaní v konaní.
Ak sa v konaní pokračuje, začínajú lehoty plynúť znova.

5. Krajský súd šetrením zistil, že uznesenie č. k. 21S/192/2014-82 zo dňa 26.07.2017 nadobudlo
právoplatnosť dňa 31.07.2017, lehota troch mesiacov uplynula dňa 31.10.2017

6. Vzhľadom na vyššie uvedené možno konštatovať, že uplynul čas, na ktorý sa konanie prerušilo, a
preto predseda senátu rozhodol o pokračovaní v konaní.

7. Podaním zo dňa 26.10.2017, doručeným osobne dňa 27.10.2017, vzal žalobca podanú žalobu späť
v celom rozsahu.



8. Podľa § 99 písm. a) zákona č. 162/2015 Z.z. Správny súdny poriadok (ďalej len „SSP“) správny súd
konanie uznesením zastaví, ak žalobca vzal žalobu späť skôr, ako správny súd vo veci rozhodol.

9. Pri aplikácii § 99 písm. a) SSP súd konanie zastavil z dôvodu, že žalobca vzal žalobu späť pred
rozhodnutím správneho súdu vo veci.

10. Súd rozhodol o trovách konania podľa § 170 písm. b) Správneho súdneho poriadku, podľa ktorého
žiaden z účastníkov konania nemá právo na náhradu trov konania, ak konanie bolo zastavené.

11. O vrátení súdneho poplatku rozhodne súd samotným uznesením po právoplatnosti tohto uznesenia.

12. Rozhodnutie správneho súdu bolo prijaté hlasovaním v pomere hlasov 3 : 0.

Poučenie:

: Proti výroku I tohto rozhodnutia nie je prípustná kasačná sťažnosť (§ 439 ods. 2 písm. a/ SSP).

Proti výroku II. a III. tohto uznesenia je prípustná kasačná sťažnosť v lehote jedného mesiaca odo dňa
jeho doručenia. Kasačná sťažnosť sa podáva Krajskému sudu v Žiline. O kasačnej sťažnosti rozhoduje
Najvyšší súd Slovenskej republiky.

Sťažovateľ alebo opomenutý sťažovateľ musí byť v konaní o kasačnej sťažnosti zastúpený advokátom.
Kasačná sťažnosť a iné podania sťažovateľa alebo opomenutého sťažovateľa musia byť spísané
advokátom. Tieto povinnosti neplatia, ak a) má sťažovateľ alebo opomenutý sťažovateľ, jeho
zamestnanec alebo člen, ktorý za neho na kasačnom súde koná alebo ho zastupuje, vysokoškolské
právnické vzdelanie druhého stupňa, b) ide o konanie o správnej žalobe v sociálnych veciach alebo
konanie o správnej žalobe vo veciach azylu, zaistenia a administratívneho vyhostenia, c) je žalovaným
Centrum právnej pomoci.

Kasačnú sťažnosť možno urobiť písomne, a to v listinnej podobe alebo v elektronickej podobe.
Podanie vo veci samej urobené v elektronickej podobe bez autorizácie podľa osobitného predpisu
treba dodatočne doručiť v listinnej podobe alebo v elektronickej podobe autorizované podľa osobitného
predpisu; ak sa dodatočne nedoručí správnemu súdu do desiatich dní, na podanie sa neprihliada.
Správny súd na dodatočné doručenie podania nevyzýva. K podaniu kolektívneho orgánu musí byť
pripojené rozhodnutie, ktorým príslušný kolektívny orgán vyslovil s podaním súhlas.

Podanie urobené v listinnej podobe treba predložiť v potrebnom počte rovnopisov s prílohami tak, aby
sa jeden rovnopis s prílohami mohol založiť do súdneho spisu a aby každý ďalší účastník konania dostal
jeden rovnopis s prílohami. Ak sa nepredloží potrebný počet rovnopisov a príloh, správny súd vyhotoví
kópie podania na trovy toho, kto podanie urobil.

V kasačnej sťažnosti sa popri všeobecných náležitostiach podania (t. j. ktorému správnemu súdu
je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka, čo sa ním sleduje a podpis), uvedie označenie napadnutého
rozhodnutia, údaj, kedy napadnuté rozhodnutie bolo sťažovateľovi doručené, opísanie rozhodujúcich
skutočností, aby bolo zrejmé, v akom rozsahu a z akých dôvodov podľa § 440 SSP sa podáva (ďalej
len "sťažnostné body") a návrh výroku rozhodnutia (sťažnostný návrh). Sťažnostné body možno meniť
len do uplynutia lehoty na podanie kasačnej sťažnosti.