KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Bratislava13. 11. 2013plný text

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 5Co/563/2013 z 13. 11. 2013

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 13. novembra 2013, sp. zn. 5Co/563/2013, ECLI:SK:KSBA:2013:1613205442.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 5Co/563/2013
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1613205442
Dátum vydania rozhodnutia: 14. 11. 2013
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Juraj Považan
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2013:1613205442.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v právnej veci navrhovateľky: O. E., R.. XX.XX.XXXX, D. C. K., D. XXXX/
XX, zast. JUDr. Martou Vícenovou, advokátkou v Malackách, Záhorácka 5478/15B, proti odporcom:
1/ S. D., R.. XX.XX.XXXX, X/ E. D., R.. XX.XX.XXXX, obaja bytom v Z., H. XX, obaja zast. JUDr.
Štefanom Kurucom, bytom v Lozorne, Zohorská 13, o vypratanie nehnuteľností, na odvolanie odporcov
proti rozsudku Okresného súdu Malacky zo dňa 4. júla 2013 č.k. 6C 184/2013-42 takto

r o z h o d o l :

Odvolací súd odvolanie odporcov o d m i e t a.

Navrhovateľke nepriznáva náhradu trov odvolacieho konania.

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým rozsudkom súd prvého stupňa uložil odporcom povinnosť vypratať vo výroku tohto
špecifikované nehnuteľnosti do 15 dní od jeho právoplatnosti, súčasne rozhodol o trovách konania.

Proti tomuto rozsudku podali odvolanie obaja odporcovia.

Odvolací súd prejednal vec podľa § 212 ods. 1 O.s.p. bez nariadenia odvolacieho pojednávania (§ 214
ods. 2 O.s.p.) a dospel k záveru, že odvolanie je potrebné odmietnuť.

Podľa § 204 ods. 1 veta prvá O.s.p. odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde,
proti rozhodnutiu ktorého smeruje.

V predmetnej veci podľa údajov na doručenke (č. l. 35 spisu) bolo rozhodnutie zástupcovi odporcov do
vlastných rúk doručené dňa 26. augusta 2013.

Zákonná lehota na včasné podanie odvolania odporcom uplynula v zmysle § 57 ods. 2 O.s.p. dňom
10. septembra 2013 (utorok, riadny pracovný deň), odvolanie podané na poštovú prepravu dňa 16.
septembra 2013 je tak podané po uplynutí

lehoty na podanie odvolania, preto ho odvolací súd podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. ako oneskorene
podané odmietol.

O náhrade trov odvolacieho konania rozhodol odvolací súd analogicky podľa § 146 ods. 2 vety prvej s
použitím § 224 ods. 1 O.s.p., navrhovateľka, ktorej by náhrada trov odvolacieho konania patrila, však
túto náhradu neuplatnila (§ 151 ods. 1 O.s.p.), nebolo tak možné náhradu trov priznať.

Poučenie:

Toto uznesenie nemožno napadnúť odvolaním.

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 1613205442

  1. 4. 7. 2013Rozsudok Okresného súdu Malacky sp. zn. 6C/184/2013 z 4. 7. 2013opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý
  2. 13. 11. 2013Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 5Co/563/2013 z 13. 11. 2013 (toto rozhodnutie)