KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Bratislava26. 8. 2014plný text

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 6Co/510/2014 z 26. 8. 2014

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 26. augusta 2014, sp. zn. 6Co/510/2014, ECLI:SK:KSBA:2014:1107232141.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 6Co/510/2014
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1107232141
Dátum vydania rozhodnutia: 27. 08. 2014
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Martin Murgaš
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2014:1107232141.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v právnej veci žalobcu: I.. L. Š., Q. B. E.. Č.. X, Q., proti žalovanej:
Československá obchodná banka, a. s., Michalská ul. č. 18, Bratislava, o 12.446,02 eur s prísl., na
odvolanie žalobcu proti rozsudku Okresného súdu Bratislava I zo 6. októbra 2010, č. k. 12C/75/2007-92,
pomerom hlasov 3 : 0, takto

r o z h o d o l :

Odvolanie sa o d m i e t a.

Žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov odvolacieho konania.

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým rozsudkom súd prvého stupňa zamietol žalobu, ktorou sa žalobca proti žalovanej domáhal
zaplatenia sumy 12.446,02 eur s prísl. a žalovanej nepriznal náhradu trov konania.

Súd prvého stupňa takto rozhodol, keď dospel k záveru, že uplatnený nárok je premlčaný. Keďže
žalovaná sa premlčania dovolala, súd prvého stupňa nemohol žalobcovi premlčaný nárok priznať (§ 100
Obč. zák.). S poukazom na tieto závery súd prvého stupňa žalobu zamietol a o trovách konania rozhodol
podľa § 142 ods. 1 O. s. p.

Proti tomuto rozhodnutiu podal odvolanie žalobca.

Zo spisu vyplýva, že napadnutý rozsudok bol žalobcovi doručený dňa 5. 11. 2012 (viď doručenku na č.
l. 98). 15-dňová lehota na podanie odvolania začala žalobcovi plynúť dňa 6. 11. 2012 a uplynula dňom
20. 11. 2012, ktorý pripadol na utorok. Žalobca podal odvolanie osobne na súde prvého stupňa dňa 23.
6. 2014, teda oneskorene. Odvolací súd poukazuje na to, že na doručenke na č. l. 98 je pečiatka dodacej
pošty z 5. 11. 2013. Keby sa vychádzalo z toho, že žalobcovi bol napadnutý rozsudok doručený dňa 5.
11. 2013, lehota na podanie odvolania by mu začala plynúť dňa 6. 11. 2013 a uplynula by dňa 20. 11.
2013, ktorý pripadol na stredu. Odvolanie by teda aj v tomto prípade bolo podané oneskorene.

Keďže odvolanie bolo podané oneskorene, odvolací súd ho odmietol podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O. s. p.

O trovách odvolacieho konania odvolací súd rozhodol podľa § 146 ods. 1 písm. c/, v spojení s § 224
ods. 1 O. s. p.

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 1107232141

  1. 6. 10. 2010Rozsudok Mestského súdu Bratislava I sp. zn. 12C/75/2007 z 6. 10. 2010opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý
  2. 26. 8. 2014Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 6Co/510/2014 z 26. 8. 2014 (toto rozhodnutie)