Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Bratislava Spisová značka: 18CoE/142/2014 Identifikačné číslo súdneho spisu: 1205204861 Dátum vydania rozhodnutia: 16. 04. 2014 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Boris Tóth ECLI: ECLI:SK:KSBA:2014:1205204861.1 Uznesenie Krajský súd v Bratislave v exekučnej veci oprávneného: Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., Ružová dolina 10, Bratislava, IČO: 35 937 874, proti povinnému: T E M SECURITY, s.r.o., Ivánska cesta 10, Bratislava, IČO: 35 781 602, vedenej súdnym exekútorom JUDr. Liborom Samcom, so sídlom úradu Košická 6, Bratislava, pre vymoženie uloženej povinnosti zaplatiť istinu 453,36 eur, trovy konania a trovy exekúcie, o odvolaní súdneho exekútora proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava II, č.k. 37Er/366/2005-15 zo dňa 26.02.2014, takto r o z h o d o l : Krajský súd v Bratislave odvolanie súdneho exekútora proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava II, č.k. 37Er/366/2005-15 zo dňa 26.02.2014, v časti výroku o trovách exekúcie o d m i e t a . o d ô v o d n e n i e : Okresný súd Bratislava II uznesením, č.k. 37Er/366/2005-15 zo dňa 26.02.2014, zastavil exekúciu podľa ust. § 57 ods. 1 písm. g) zákona NR SR č. 233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) v znení neskorších predpisov (ďalej len „EP“) z dôvodu výmazu povinného z obchodného registra bez právneho nástupcu v priebehu vykonávania exekúcie, pričom bolo zistené, že dôvodom výmazu bol nedostatok majetku povinného. Súd prvého stupňa uložil oprávnenému podľa ust. § 203 ods. 2 EP povinnosť uhradiť súdnemu exekútorovi trovy exekúcie vo výške 27,05 eur pozostávajúcich z odmeny za 1 hodinu účelne vynaloženej na exekúciu, odmeny za 4 úkony exekučnej činnosti odmeňované paušálnou sumou, náhrady hotových výdavkov v sume 2,62 eur a DPH vo výške 4,51 eur. Prvostupňový súd zároveň žiadnemu z účastníkov nepriznal náhradu trov konania s poukazom na ust. § 146 ods. 1 písm. c) zákona NZ ČSSR č. 99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok v znení neskorších predpisov (ďalej len „O.s.p.“). Proti predmetnému uzneseniu v časti výroku o trovách exekúcie podal súdny exekútor odvolanie. Odvolací súd zo súdneho spisu zistil, že odvolaním napadnuté uznesenie bolo súdnemu exekútorovi doručené dňa 05.03.2014. Súdny exekútor odovzdal odvolanie na poštovú prepravu dňa 21.03.2014. Súdny exekútor podal odvolanie po zákonom stanovenej lehote. Posledným dňom zákonnej lehoty na podanie odvolania bol deň 20.03.2014. Podľa ust. § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene. Na základe zisteného skutkového stavu odvolací súd odvolanie súdneho exekútora proti napadnutému uzneseniu súdu prvého stupňa, podľa ust. § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. ako podané oneskorene odmietol. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.