KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Bratislava29. 6. 2014plný text

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 8Co/678/2013 z 29. 6. 2014

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 29. júna 2014, sp. zn. 8Co/678/2013, ECLI:SK:KSBA:2014:1312212582.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 8Co/678/2013
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1312212582
Dátum vydania rozhodnutia: 30. 06. 2014
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Janka Gažovičová
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2014:1312212582.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v právnej veci navrhovateľa: EURO-PERSONAL, s.r.o., so sídlom Ružinovská
42, Bratislava, IČO: 35 977 817 proti odporcovi: V. B., B. B., J. XX/A, zastúpenom JUDr. Jánom
Malicherom, advokátom so sídlom Bajzová 12, Bratislava, o zaplatenie 192,- eur s príslušenstvom, na
odvolanie odporcu proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava III zo dňa 11. septembra 2013 č.k. 7C
202/2012-78, jednohlasne takto

r o z h o d o l :

Odvolací súd odvolanie odporcu odmieta.

o d ô v o d n e n i e :

Uznesením zo dňa 11. septembra 2013 č.k. 7C 202/2012-78 zastavil súd prvého stupňa konanie a
navrhovateľovi uložil povinnosť zaplatiť odporcovi náhradu trov konania vo výške 16,50 eur titulom
súdneho poplatku za odpor a náhradu trov právneho zastúpenia vo výške 52,14 eur. S poukazom na
dispozitívny úkon navrhovateľa, ktorý zobral návrh vo veci samej späť, za súhlasu protistrany, konanie
zastavil podľa § 96 ods. 1, 2 O.s.p.. O náhrade trov konania rozhodol podľa § 146 ods. 2, vety prvej
O.s.p., nakoľko k zastaveniu konania došlo z

viny navrhovateľa, v spojení s § 150 ods. 2 O.s.p., vzhľadom na to, že v danej veci išlo o drobný spor, a
trovy konania, ktoré vyčíslil právny zástupca odporcu boli neprimerané voči pohľadávke.

Proti tomuto uzneseniu, do výroku o náhrade trov konania, podal odvolanie odporca domáhajúc sa
priznania trov právneho zastúpenia tak, ako si ich vyčíslil, teda vrátane cestovných nákladov z miesta
bydliska argumentujúc tým, že od 07.09.2012 má prechodné bydlisko na adrese X. F. Č. XXX a z
uvedenej adresy, kde býva a pracuje, aj vykonáva advokátsku prax.

Odvolací súd preskúmal vec z hľadiska § 218 O.s.p. bez nariadenia odvolacieho pojednávania (§ 214
ods. 2 O.s.p.) a dospel k záveru, že odvolanie bolo podané oneskorene, a preto ho nie je možné vecne
prejednať.

Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje
(§ 204 ods.1, veta prvá O.s.p.).

Do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty (§ 57 ods.
1 O.s.p.).

Lehota je zachovaná, ak sa posledný deň lehoty urobí úkon na súde alebo podanie odovzdá orgánu,
ktorý má povinnosť ho doručiť (§ 57 ods. 3 O.s.p.).



Z obsahu spisu vyplýva, že odporcovi bolo napadnuté uznesenie súdu prvého stupňa doručené dňa
03.10.2013, prostredníctvom jeho právneho zástupcu (na ním uvedenú poštovú a fakturačnú adresu),
dňom 04.10.2013 začala plynúť zákonom stanovená 15-dňová lehota na podanie odvolania a táto
uplynula dňom 18.10.2013 (piatok). Odvolanie bolo podané odporcom jeho odovzdaním na pošte dňa
21.10.2013 (pondelok), teda po uplynutí odvolacej lehoty.

Z uvedených dôvodov odvolací súd odvolanie odporcu podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. ako
oneskorene podané odmietol.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 1312212582

  1. 11. 9. 2013Uznesenie Mestského súdu Bratislava III sp. zn. 7C/202/2012 z 11. 9. 2013opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý
  2. 29. 6. 2014Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 8Co/678/2013 z 29. 6. 2014 (toto rozhodnutie)