Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Bratislava Spisová značka: 6Co/812/2014 Identifikačné číslo súdneho spisu: 1410210905 Dátum vydania rozhodnutia: 26. 02. 2015 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Martin Murgaš ECLI: ECLI:SK:KSBA:2015:1410210905.1 Uznesenie Krajský súd v Bratislave v právnej veci žalobcu: U.. O. D., bytom Q.. G.. A. Č.. Xa, I., proti žalovanej: O. B., bytom L. XX/X, K., X., zast. advokátom JUDr. Jánom Mišurom, PhD., Záhradnícka ul. č. 27, Bratislava, o 496,- eur s prísl., na odvolanie žalobcu proti uzneseniu Okresného súdu Malacky z 2. septembra 2014, č. k. 4C/132/2011- 80, pomerom hlasov 3:0, takto r o z h o d o l : Odvolanie sa o d m i e t a. Žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov odvolacieho konania. o d ô v o d n e n i e : Napadnutým uznesením súd prvého stupňa konanie zastavil, žalobcovi uložil povinnosť nahradiť žalovanej trovy konania 174,58 eur na účet jej právneho zástupcu do 3 dní od právoplatnosti uznesenia a vyslovil, že žalobcovi sa prostredníctvom Daňového úradu Bratislava po právoplatnosti uznesenia vráti poplatok zo žaloby vo výške 23,30 eur. Súd prvého stupňa konanie zastavil podľa § 96 ods. 1 O.s.p., keďže žalobca vzal žalobu späť. O trovách konania súd prvého stupňa rozhodol podľa § 146 ods. 2 prvá veta O.s.p. a o vrátení súdneho poplatku rozhodol podľa § 11 ods. 3, 4, 6 zák. č. 71/1992 Zb. Proti tomuto rozhodnutiu podal odvolanie žalobca a napadol ním výrok, ktorým mu bola uložená povinnosť nahradiť žalovanej trovy právneho zastúpenia 174,58 eur. Odôvodnil ho v podstate tým, že žalobu vzal späť pre správanie sa žalovanej, ktorá až dňa 11.06.2013 vydokladovala úhradu platieb, ktoré boli predmetom sporu. Odvolací súd prejednal odvolanie bez nariadenia pojednávania a dospel k záveru, že odvolanie treba odmietnuť. Napadnuté uznesenie bolo žalobcovi doručené dňa 16.09.2014 (viď doručenka na č. l. 82). 15 - dňová lehota na podanie odvolania začala žalobcovi plynúť dňa 17.09.2014 a uplynula dňom 01.10.2014, ktorý pripadol na stredu. Žalobca podal odvolanie na poštu až dňa 02.10.2014, teda oneskorene. Keďže žalobca podal odvolanie oneskorene, odvolací súd ho odmietol podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. O trovách odvolacieho konania odvolací súd rozhodol podľa § 146 ods. 1 písm. c/, v spojení s § 224 ods. 1 O.s.p. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.