KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Bratislava13. 11. 2018plný textcitované 1×

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 11CoP/462/2018 z 13. 11. 2018

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 13. novembra 2018, sp. zn. 11CoP/462/2018, ECLI:SK:KSBA:2018:1417212017.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 11CoP/462/2018
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1417212017
Dátum vydania rozhodnutia: 14. 11. 2018
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Bianka Gelačíková
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2018:1417212017.1

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v senáte zloženom z predsedníčky JUDr. Bianky Gelačíkovej a členiek senátu
Mgr. Aleny Čakváriovej a Mgr. Patrície Železníkovej, vo veci starostlivosti o maloletú: M. D., nar.
XX.XX.XXXX, bytom u matky zastúpená Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny, Bratislava, Vazovova 7/
A, dieťa rodičov: matka - F. T., nar. XX.XX.XXXX, bytom R., R. 3, zastúpená JUDr. Dušanom Mikulášom,
advokátom so sídlom Bratislava, Nejedlého 29, otec - G. D., nar. XX.XX.XXXX, bytom R. XX, T.,
zastúpený JUDr. Annou Liškovou, advokátkou so sídlom Bratislava, Šafárikovo nám, 7, za účasti
Okresnej prokuratúry Bratislava IV so sídlom Bratislava, Hanulova 9A, o nariadenie neodkladného
opatrenia na odvolanie otca proti rozhodnutiu Okresného súdu Bratislava IV, č. k. 25P/175/2017- 256,
zo dňa 11.09.2018 , takto

r o z h o d o l :

Odvolanie otca sa o d m i e t a .

o d ô v o d n e n i e :

1. Súd prvej inštancie zamietol návrh otca na nariadenie neodkladného opatrenia.

2. Proti tomuto rozhodnutiu podal odvolanie otec maloletej.

3. Podľa § 362 ods. 1 CSP odvolanie sa podáva v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti
ktorého rozhodnutiu smeruje.

4. Z obsahu spisu vyplýva, že napadnuté rozhodnutie bolo doručené právnej zástupkyni otca 17.09.2018.
Odvolanie bolo podané otcom prostredníctvom právnej zástupkyne 03.10.2018. 15 dňová lehota na
podanie odvolania uplynula 02.10.2018. Odvolanie bolo podané po uplynutí zákonom stanovenej lehoty.

5. Podľa § 386 písmeno a) CSP odvolací súd odmietne odvolanie, ak bolo podané oneskorene.

6. Vzhľadom na skutočnosť, že odvolanie otca bolo podané oneskorene, odvolací súd odvolanie otca
odmietol.

7. Rozhodnutie bolo prijaté pomerom hlasov 3 : 0 (§ 393 ods. 2 C.s.p.).

Poučenie:

Proti tomuto rozhodnutiu odvolanie nie je prípustné.
Proti rozhodnutiu odvolacieho súdu je prípustné dovolanie, ak to zákon pripúšťa (§ 419 CSP) v lehote
dvoch mesiacov od doručenia rozhodnutia odvolacieho súdu oprávnenému subjektu na súde, ktorý
rozhodoval v prvej inštancii. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia
opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy ( § 427 ods. 1 CSP).



Dovolateľ musí byť v dovolacom konaní zastúpený advokátom. Dovolanie a iné podania dovolateľa
musia byť spísané advokátom (§ 429 ods. 1 CSP).

V dovolaní sa popri všeobecných náležitostiach podania uvedie, proti ktorému rozhodnutiu smeruje, v
akom rozsahu sa toto rozhodnutie napáda, z akých dôvodov sa rozhodnutie považuje za nesprávne
(dovolacie dôvody) a čoho sa dovolateľ domáha (dovolací návrh) (§ 428 CSP).

Citované v ďalších rozhodnutiach

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 1417212017