KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Bratislava5. 3. 2020plný text

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 4Sp/19/2016 z 5. 3. 2020

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 5. marca 2020, sp. zn. 4Sp/19/2016, ECLI:SK:KSBA:2020:1016200244.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 4Sp/19/2016
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1016200244
Dátum vydania rozhodnutia: 06. 03. 2020
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Ľubomír Šramko
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2020:1016200244.1

Uznesenie
Krajský súd v V. v právnej veci navrhovateľa: FOTOFO občianske združenie, IČO 30811911 so sídlom
Prepoštská 4, Bratislava, P.O.BOX 290 proti odporcovi: Mestská časť Bratislava - Staré Mesto so sídlom
Vajanského nábrežie 3, Bratislava, v konaní o opravnom prostriedku navrhovateľa zo dňa 21.1.2016 proti
rozhodnutiu odporcu Ev. č.: 147/O/Zah/2015, Č. j.: 11308/51889/2015/DŽV/Záh zo dňa 10.12.2015 takto

r o z h o d o l :

Krajský súd v Bratislave návrh o d m i e t a .

Žiaden z účastníkov konania nemá právo na náhradu trov tohto konania.

o d ô v o d n e n i e :

Dňa 18.2.2016 bol konajúcemu Krajskému súdu v Bratislave (ďalej len „súd“) prostredníctvom odporcu
doručený návrh (opravný prostriedok) navrhovateľa zo dňa 21.1.2016 proti rozhodnutiu odporcu
Ev. č.: 147/O/Zah/2015, Č. j.: 11308/51889/2015/DŽV/Záh zo dňa 10.12.2015 (ďalej len „napadnuté
rozhodnutie“), ktorým odporca určil osobitnú prevádzkovú dobu prevádzkarne navrhovateľa FOTOCAFÉ
na Prepoštskej 4. Napadnuté rozhodnutie obsahovalo poučenie o možnosti podať voči nemu opravný
prostriedok v lehote 30 dní odo dňa jeho doručenia. Zásielka s napadnutým rozhodnutím bola
navrhovateľovi uložená do jeho poštového priečinku (P.O.BOX 290) dňa 17.12.2015. Navrhovateľ si
zásielku s napadnutým rozhodnutím fyzicky prevzal 4.1.2016. Návrh - opravný prostriedok, datovaný
21.1.2016 bol odporcovi doručený 26.1.2016.

Podľa. § 25 ods. 4 zák. č. 71/1967 Zb o správnom konaní (správny poriadok): Ak si adresát vyhradí
doručovanie zásielok do poštového priečinku, pošta adresátovi oznámi príchod zásielky, možnosť
prevzatia a odbernú lehotu na predpísanom tlačive, ktoré vloží do poštového priečinku. Ak si adresát
na základe dohody preberá zásielky na pošte a nemá pridelený priečinok, pošta tieto zásielky
neoznamuje. V obidvoch prípadoch sa dátum príchodu zásielky považuje za dátum uloženia. Ak si
adresát nevyzdvihne písomnosť do troch dní od uloženia, posledný deň tejto lehoty sa považuje za deň
doručenia, aj keď sa adresát o uložení nedozvedel.

Podľa. § 250p Občianskeho súdneho poriadku (ďalej len „O.s.p.“): Ak je návrh podaný oneskorene
alebo ho podá ten, kto naň nie je oprávnený, alebo ak sa napadá rozhodnutie, ktoré preskúmaniu
nepodlieha, alebo ak navrhovateľ neodstránil vady, ktorých odstránenie súd nariadil a ktoré bránia
vecnému vybaveniu návrhu, súd uznesením opravný prostriedok odmietne. Odvolanie proti uzneseniu
je prípustné.

Ako to je zrejmé z doručenky o doručení napadnutého rozhodnutia odporcu, zásielka s napadnutým
rozhodnutím bola navrhovateľovi uložená do jeho poštového priečinku (P.O.BOX 290) dňa 17.12.2015.
Navrhovateľ si zásielku s napadnutým rozhodnutím fyzicky prevzal 4.1.2016. S poukazom na cit.
ust. § 25 ods. 4 správneho poriadku, zákonná fikcia doručenia napadnutého rozhodnutia nastala
posledný (tretí) deň od uloženia zásielky, teda 20.12.2015. 30-dňová odvolacia lehota začala plynúť



dňom 21.12.2015, jej posledným dňom bol deň 19.1.2016, ktorý pripadol na utorok. Návrh - opravný
prostriedok, datovaný 21.1.2016, bol odporcovi doručený 26.1.2016, teda oneskorene.

Pretože návrh - opravný prostriedok voči napadnutému rozhodnutiu odporcu bol podaný obneskorene,
rozhodol súd tak, ako to je uvedené vo výrokovej časti tohto uznesenia

O trovách konania súd rozhodol v súlade s analogickým použitím ust. § 146 ods.1, písm. c), O.s.p.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu možno podať odvolanie v lehote 15 dní odo dňa jeho doručenia na Najvyšší súd
Slovenskej republiky prostredníctvom Krajského súdu v Bratislave, písomne, vo dvoch vyhotoveniach.
V odvolaní sa má popri všeobecných náležitostiach (z odvolania musí byť zjavné, ktorému súdu je
určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje, a musí byť podpísané a datované; odvolanie treba
predložiť s potrebným počtom rovnopisov a s prílohami tak, aby jeden rovnopis zostal na súde
a aby každý účastník dostal jeden rovnopis, ak je to potrebné; ak účastník nepredloží potrebný počet
rovnopisov a príloh, súd vyhotoví kópie na jeho trovy) uviesť, proti ktorému rozhodnutiu smeruje, v akom
rozsahu sa napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa
odvolateľ domáha. (§ 205 ods. 1 O.s.p).