Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Banská Bystrica Spisová značka: 1CoE/473/2012 Identifikačné číslo súdneho spisu: 6709212376 Dátum vydania rozhodnutia: 30. 10. 2012 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Drahomíra Mikulajová ECLI: ECLI:SK:KSBB:2012:6709212376.1 Uznesenie Krajský súd v Banskej Bystrici v exekučnej veci oprávneného: Factoring Slovenskej sporiteľne, a.s., IČO: 35 849 665, Tomášikova 48, Bratislava proti povinným: 1. SM FROST, s.r.o. IČO: 36 703 087, S. Chalupku 10, Zvolen; 2. S.. Y. Q., nar. XX.X.XXXX, E. T. XXX; 3. R. R., nar. X.X.XXXX, X. XXXX/ XX, B., vedenej súdnym exekútorom pod sp. zn. EX 401/2009, JUDr. Tomášom Boľošom, so sídlom Exekútorského úradu Horná č. 23, Banská Bystrica na uspokojenie pohľadávky oprávneného vo výške 47.366,04 EUR s príslušenstvom o odvolaní povinného 2. S.. Y. Q., proti uzneseniu Okresného súdu vo Zvolene č. k. 28Er/258/2009-65 zo dňa 25.10.2010 o zaplatení súdneho poplatku S.. Y. Q. za podané námietky, takto r o z h o d o l : Odvolanie povinného S.. Y. Q. proti rozhodnutiu Okresného súdu vo Zvolene č. k. 28Er/258/2009-65 zo dňa 25.10.2010 o d m i e t a. o d ô v o d n e n i e : Okresný súd Zvolen napadnutým rozhodnutím uložil povinnému v 2. rade S.. Y. Q. s poukázaním na položku č. 13b prílohy zákona č. 71/1992 Zb. sadzobníka súdnych poplatkov v znení neskorších predpisov povinnosť zaplatiť súdny poplatok za konanie súdu o podaných námietkach proti exekúcii vo výške 173,50 EUR. Proti tomuto uzneseniu podal povinný S.. Y. Q. odvolanie, ktoré bolo podané na prepravu poštou 9.12.2010, okresnému súdu bolo doručené dňa 10.12.2010. V predmetnom odvolaní povinný uviedol, že žiada o zrušenie napadnutého rozhodnutia z dôvodu neopodstatnenosti, nakoľko námietky proti exekúcie neboli podané jeho osobou. Odvolací súd skúmal včasnosť podaného odvolania povinného v druhom rade, ako jednu z procesných podmienok odvolacieho konania. V zmysle ustanovenia § 204 ods. 1 Občianskeho súdneho poriadku (ďalej len O.s.p.) odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. V zmysle ustanovenia § 201 O.s.p. účastník môže napadnúť rozhodnutie súdu prvého stupňa odvolaním, pokiaľ to zákon nevylučuje. Odvolaním napadnuté uznesenie exekučného súdu bolo povinnému v druhom rade doručené dňa 22.11.2010 (doručenka pripojená č. l. 62 spisu), čo znamená, že od nasledujúceho dňa mu začala plynúť 15- dňová lehota na podanie odvolania. Podané odvolanie povinného v druhom rade bolo podané na prepravu poštou dňa 9.12.2010, 15 dňová lehota na podanie odvolania podľa § 204 ods. 1 O.s.p. uplynula 7.12.2010. Podľa § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene. Keďže odvolací súd zo spisu zistil, že podané odvolanie povinného v druhom rade bolo podané oneskorene v súlade s § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. toto odvolanie odmietol. Rozhodnutie bolo prijaté senátom odvolacieho súdu pomerom hlasov 3:0. Rozhodnutie bolo prijaté senátom odvolacieho súdu pomerom hlasov 3:0. Poučenie: Proti tomuto rozhodnutiu odvolanie nie je prípustné.