KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Banská Bystrica28. 5. 2014plný textcitované 1×

Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 1CoE/11/2014 z 28. 5. 2014

CitáciaUznesenie Krajského súdu Banská Bystrica z 28. mája 2014, sp. zn. 1CoE/11/2014, ECLI:SK:KSBB:2014:6110216583.2

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Banská Bystrica
Spisová značka: 1CoE/11/2014
Identifikačné číslo súdneho spisu: 6110216583
Dátum vydania rozhodnutia: 29. 05. 2014
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Drahomíra Mikulajová
ECLI: ECLI:SK:KSBB:2014:6110216583.2

Uznesenie
Krajský súd v Banskej Bystrici, ako súd odvolací v exekučnej veci oprávneného: KOOPERATIVA
poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, Štefanovičova 4, Bratislava, IČO: 00 585 441, zast. JUDr.
Petrom Peružekom, advokátom, Cintorínska 1, Hlohovec, proti povinnému: G. T., nar. XX.X.XXXX,
C. XX, J. J., vedenej súdnym exekútorom JUDr. Jozefom Burim so sídlom exekútorského úradu Zd.
Nejedlého 22, Levice, pod sp. zn. EX 3289/10, na vymoženie pohľadávky oprávneného vo výške
11.990,14 EUR s príslušenstvom o odvolaní povinného proti uzneseniu Okresného súdu Banská Bystrica
č. k. 2Er/1447/2010-63 zo dňa 11. júna 2012, takto

r o z h o d o l :

Odvolanie povinného proti rozhodnutiu Okresného súdu Banská Bystrica č. k. 2Er/1447/2010-63 zo dňa
11. júna 2012 o d m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým uznesením okresný súd zamietol návrh povinného na zastavenie exekúcie v dôsledku
nemajetnosti povinného. Okresný súd konštatoval, že v tomto štádiu konania neboli splnené predpoklady
na zastavenie exekúcie z dôvodu nemajetnosti povinného.

Proti tomuto uzneseniu podal na poštovú prepravu dňa 8.9.2012 povinný odvolanie. V predmetnom
odvolaní prehlásil, že v súčasnej dobe nevlastní žiaden majetok. Nie je žiadny predpoklad, že získa
akýkoľvek majetok ani v budúcnosti. Možnosť získania práce ako nástrojár s ohľadom na ekonomickú
situáciu je beznádejné.

Pred samotným preskúmaním napadnutého uznesenia skúmal odvolací súd včasnosť podaného
odvolania povinného, ako jednu z procesných podmienok odvolacieho konania.

V zmysle ustanovenia § 204 ods. 1 Občianskeho súdneho poriadku (ďalej len O.S.P.) odvolanie sa
podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje.

Odvolaním napadnuté uznesenie exekučného súdu bolo povinného doručené dňa 22.8.2012
(doručenka pripojená č.l. 67 spisu), čo znamená, že od nasledujúceho dňa mu začala plynúť 15- dňová
lehota na podanie odvolania.

Odvolanie povinného bolo dané na prepravu poštou dňa 8.9.2012, t.z. po uplynutí odvolacej lehoty, 15
dňová lehota na podanie odvolania podľa § 204 ods. 1 O.S.P. uplynula 6.9.2012 (štvrtok).

Podľa ust. § 218 ods. 1 písm. a/ O.S.P. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene.



Keďže odvolací súd zo spisu zistil, že odvolanie povinného bolo podané oneskorene, v súlade s ust. §
218 ods. 1 písm. a/ O.S.P. toto odvolanie odmietol.

Rozhodnutie bolo prijaté senátom odvolacieho súdu jednomyseľne, t.j. pomerom hlasov 3:0. ( § 3 ods.
9 zák. č. 757/2004 Z.z. o súdoch, v znení účinnom od 1.5.2011).

Rozhodnutie bolo prijaté senátom odvolacieho súdu jednomyseľne, t.j. pomerom hlasov 3:0. ( § 3 ods.
9 zák. č. 757/2004 Z.z. o súdoch, v znení účinnom od 1.5.2011).

Poučenie:

Proti tomuto rozhodnutiu odvolanie nie je prípustné.

Citované v ďalších rozhodnutiach

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

  • 2Er/1447/2010

    opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý