KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Banská Bystrica15. 12. 2014plný text

Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 14Co/1281/2014 z 15. 12. 2014

CitáciaUznesenie Krajského súdu Banská Bystrica z 15. decembra 2014, sp. zn. 14Co/1281/2014, ECLI:SK:KSBB:2014:6913209554.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Banská Bystrica
Spisová značka: 14Co/1281/2014
Identifikačné číslo súdneho spisu: 6913209554
Dátum vydania rozhodnutia: 16. 12. 2014
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Mária Podhorová
ECLI: ECLI:SK:KSBB:2014:6913209554.1

Uznesenie
Krajský súd v Banskej Bystrici v právnej veci žalobcu: Lawyer Partners a. s., IČO: 35 944 471, so
sídlom v Bratislave, Prievozská č. 37, zastúpeného splnomocneným zástupcom Advokátska kancelária
Chabadová, s. r. o., IČO: 36 866 733, so sídlom v Bratislave, Pri starej prachárni č. 13, proti žalovanému:
W. B., bytom A. X, XXX XX D., o zaplatenie 30,21 Eur s príslušenstvom, o odvolaní navrhovateľa proti
uzneseniu Okresného súdu Revúca č. k. 4Ro/384/2013-24 zo dňa 15. 07. 2014, takto

r o z h o d o l :

Odvolanie žalobcu o d m i e t a .

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým uznesením okresný súd uložil žalobcovi povinnosť zaplatiť súdny poplatok za vznesenú
námietku zaujatosti 66 € do troch dní od právoplatnosti uznesenia podľa položky 17a Sadzobníka
súdnych poplatkov, ktorý tvorí prílohu zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch z dôvodu, že žalobca
je poplatníkom súdneho poplatku za vznesenú námietku zaujatosti.

Proti uzneseniu okresného súdu podal odvolanie žalobca.

Krajský súd skúmal, či v danom prípade boli splnené podmienky odvolacieho konania k tomu, aby
krajský súd na základe podaného odvolania mohol preskúmať vecnú správnosť rozhodnutia súdu prvého
stupňa.

Odvolací súd zistil, že odvolanie proti uzneseniu okresného súdu podal žalobca ako oprávnená osoba a
odvolanie malo aj náležitosti podľa § 205 O. s. p. K tomu, aby krajský súd mohol rozhodnutie okresného
súdu na základe odvolania žalobcu preskúmať, bolo nevyhnutné, aby odvolanie bolo podané v lehote
určenej v § 204 ods. 1 O. s. p.

V zmysle § 204 ods. 1 vety prvej O. s. p. odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na
súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje.

Z obsahu spisu vyplýva, že uznesenie okresného súdu, ktorým žalobcovi bola uložená povinnosť zaplatiť
súdny poplatok za námietku zaujatosti, bolo tomuto doručené dňa 30. 07. 2014. Nasledujúcim dňom
po doručení začala žalobcovi plynúť lehota na podanie odvolania, ktorá uplynula dňa 14. 08. 2014.

Z pečiatky na podanom odvolaní vyplýva, že odvolanie bolo podané na pošte dňa 20. 08. 2014, teda
po uplynutí lehoty 15 dní na podanie odvolania.



V zmysle § 218 ods. 1 písm. a/ O. s. p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene.

Vzhľadom na to, že žalobca podal odvolanie po uplynutí zákonnej lehoty, na jeho podanie, teda
oneskorené, krajský súd odvolanie žalobcu ako oneskorene podané podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O. s.
p. odmietol bez toho, aby skúmal obsah napadnutého rozhodnutia z hľadiska jeho vecnej správnosti.
Dôvodmi žalobcu uvádzanými v podanom odvolaní sa preto krajský súd nezaoberal.

Z uvedených dôvodov rozhodol krajský súd tak, ako je uvedené vo výrokovej časti tohto uznesenia.

Rozhodnutie bolo prijaté pomerom hlasov 3 : 0.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Rozhodnutia, na ktoré sa odkazuje

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 6913209554

  1. 15. 7. 2014Uznesenie Okresného súdu Revúca sp. zn. 4Ro/384/2013 z 15. 7. 2014opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý
  2. 15. 12. 2014Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 14Co/1281/2014 z 15. 12. 2014 (toto rozhodnutie)