KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Banská Bystrica5. 9. 2016plný text

Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 13Co/428/2016 z 5. 9. 2016

CitáciaUznesenie Krajského súdu Banská Bystrica z 5. septembra 2016, sp. zn. 13Co/428/2016, ECLI:SK:KSBB:2016:6716202547.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Banská Bystrica
Spisová značka: 13Co/428/2016
Identifikačné číslo súdneho spisu: 6716202547
Dátum vydania rozhodnutia: 06. 09. 2016
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Ferdinand Zimmermann
ECLI: ECLI:SK:KSBB:2016:6716202547.1

Uznesenie
Krajský súd v Banskej Bystrici ako súd odvolací v senáte zloženom z predsedu senátu JUDr. Ferdinanda
Zimmermanna a sudcov JUDr. Danice Kočičkovej a JUDr. Ivice Hanuskovej v právnej veci žalobkyne
D. X., nar. XX. XX. XXXX, trvale bytom I. XX/XX, XXX XX D., o určenie neplatnosti výkonu exekučného
titulu, na odvolanie žalobkyni proti uzneseniu Okresného súdu vo Zvolene č.k. 6C/51/2016 zo dňa 05.
05. 2016 takto

r o z h o d o l :

Odvolanie o d m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

1.
Okresný súd uznesením zo dňa 05. 05. 2016, ktoré prevzala žalobkyňa dňa 01. 06. 2016 odmietol
podanie zo dňa 06. 01. 2016 doručené súdu prvej inštancie dňa 01. 03. 2016 v časti návrhu na vydanie
neodkladného opatrenia.

Uznesenie prevzala žalobkyňa podľa predkladacej správy dňa 01. 06. 2016.

Na pošte proti uzneseniu podala žalobkyňa odvolanie dňa 19. 06. 2016.

2.

Podľa ust. § 362 ods. 1 CSP odvolanie sa podáva v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde,
proti ktorého rozhodnutiu smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia
opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.

3.

Vzhľadom ku skutočnosti, že žalobkyni bolo uznesenie doručené dňa 01. 06. 2016 lehota na odvolanie
jej uplynula dňa 16. 06. 2016, čo bol pracovný deň štvrtok.

Na pošte podané odvolanie dňa 19. 06. 2016 je zjavne podané po lehote na odvolanie a preto bolo
rozhodnuté tak ako znie enunciát tohto uznesenia.

4.

O veci senát odvolacieho súdu rozhodol pomerom hlasov členov senátu 3 : 0.

Poučenie:



Proti tomuto uzneseniu nie je prípustný riadny opravný prostriedok.
Proti rozhodnutiu odvolacieho súdu je prípustné dovolanie, ak to zákon pripúšťa (§ 419 CSP) v lehote
dvoch mesiacov od doručenia rozhodnutia odvolacieho súdu oprávnenému subjektu na súde, ktorý
rozhodoval v prvej inštancii. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia
opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy ( § 427 ods. 1 CSP).
Dovolateľ musí byť v dovolacom konaní zastúpený advokátom. Dovolanie a iné podania dovolateľa
musia byť spísané advokátom (§ 429 ods. 1 CSP).
V dovolaní sa popri všeobecných náležitostiach podania uvedie, proti ktorému rozhodnutiu smeruje, v
akom rozsahu sa toto rozhodnutie napáda, z akých dôvodov sa rozhodnutie považuje za nesprávne
(dovolacie dôvody) a čoho sa dovolateľ domáha (dovolací návrh) (§ 428 CSP).

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 6716202547

  1. 5. 5. 2016Uznesenie Okresného súdu Zvolen sp. zn. 6C/51/2016 z 5. 5. 2016opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý
  2. 5. 9. 2016Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 13Co/428/2016 z 5. 9. 2016 (toto rozhodnutie)
  3. 23. 8. 2017Uznesenie Okresného súdu Zvolen sp. zn. 6C/51/2016 z 23. 8. 2017