Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Košice Spisová značka: 3Sp/26/2012 Identifikačné číslo súdneho spisu: 7012201384 Dátum vydania rozhodnutia: 16. 01. 2013 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Valéria Mihalčínová ECLI: ECLI:SK:KSKE:2013:7012201384.2 Uznesenie Krajský súd v Košiciach v právnej veci navrhovateľky: S. V., trvale bytom D. XX, proti odporcovi: Centrum právnej pomoci, Kancelária Humenné, so sídlom Mierová 4, Humenné, v konaní o opravnom prostriedku proti rozhodnutiu odporcu sp. zn. N3704/12, e. č.: 1954/12 zo dňa 21. novembra 2012, takto r o z h o d o l : Opravný prostriedok o d m i e t a. Žiaden z účastníkov n e m á právo na náhradu trov konania. o d ô v o d n e n i e : Dňa 23. novembra 2012 navrhovateľka podala opravný prostriedok proti rozhodnutiu odporcu sp. zn. N3704/12, e. č.: 1954/12 zo dňa 21. novembra 2012 vo veci nepriznania nároku na poskytovanie právnej pomoci. Súd po oboznámení sa s obsahom opravného prostriedku zistil, že uvedený opravný prostriedok neobsahuje náležitosti v zmysle ustanovení § 249 ods. 2 v spojení s § 250l ods. 2 Občianskeho súdneho poriadku, a preto uznesením č. k.: 3Sp/26/2012-9 zo dňa 3. decembra 2012 vyzval navrhovateľku na doplnenie jej podania v lehote 15 dní od doručenia uvedeného uznesenia. Zároveň súd poučil navrhovateľku, že v prípade, ak svoje podanie požadovaným spôsobom nedoplní, súd jej odvolanie odmietne podľa ustanovenia § 250p O.s.p.. Uznesenie bolo navrhovateľke doručené dňa 10. decembra 2012. Lehota na doplnenie opravného prostriedku navrhovateľke uplynula dňa 27. decembra 2012 (štvrtok). Podľa § 250l ods. 1 O.s.p. podľa ustanovení tejto hlavy sa postupuje v prípadoch, v ktorých zákon zveruje súdom rozhodovanie o opravných prostriedkoch proti neprávoplatným rozhodnutiam správnych orgánov. Podľa § 250p O.s.p. ak je návrh podaný oneskorene alebo ho podá ten, kto naň nie je oprávnený, alebo ak sa napadá rozhodnutie, ktoré preskúmaniu nepodlieha, alebo ak navrhovateľ neodstránil vady, ktorých odstránenie súd nariadil a ktoré bránia vecnému vybaveniu návrhu, súd uznesením opravný prostriedok odmietne. Odvolanie proti uzneseniu je prípustné. Vzhľadom na citované zákonné ustanovenie a skutočnosť, že navrhovateľka v súdom určenej lehote a ani do dňa vydania tohto uznesenia svoje podanie stanoveným spôsobom nedoplnila, pričom jeho vady bránia jeho vecnému vybaveniu, súd rozhodol tak, ako je to uvedené v enunciáte tohto uznesenia. O náhrade trov konania bolo rozhodnuté podľa § 146 ods. 1 písm. c/, § 246c ods. 1 250l ods. 2 O.s.p. tak, že žiaden z účastníkov nemá právo na ich náhradu pretože konanie bolo zastavené. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu možno podať odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia na Najvyšší súd Slovenskej republiky v Bratislave prostredníctvom Krajského súdu v Košiciach, a to písomne v dvoch vyhotoveniach. Odvolanie má obsahovať popri všeobecných náležitostiach podľa ust. § 42 ods. 3 O.s.p., údaje v zmysle ust. § 205 ods.1 O.s.p., t. j. proti ktorému rozhodnutiu odvolanie smeruje, v akom rozsahu sa rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa odvolateľ domáha.