Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Košice Spisová značka: 6S/74/2013 Identifikačné číslo súdneho spisu: 7013200535 Dátum vydania rozhodnutia: 03. 04. 2014 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Valéria Mihalčínová ECLI: ECLI:SK:KSKE:2014:7013200535.4 Uznesenie Krajský súd v Košiciach v právnej veci žalobcu: STAVIVÁ KLASIK - L s.r.o., so sídlom Hlavná 600, Streda nad Bodrogom, zastúpeného: JUDr. Pavol Gombos, advokát, Advokátska kancelária so sídlom Moldavská cesta 21/A, Košice, proti žalovanému: Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, Lazovná 63 Banská Bystrica, o preskúmanie rozhodnutia žalovaného č. 1100307/1/67685/2013, zo dňa 12. februára 2013, takto r o z h o d o l : Konanie z a s t a v u j e. Žiaden z účastníkov n e m á právo na náhradu trov konania. o d ô v o d n e n i e : Žalobca podal žalobu na súd dňa 22.04.2013 a žiadal, aby súd zrušil rozhodnutie žalovaného č. 1100307/1/67685/2013 zo dňa 12.02.2013. Žalobca súdny poplatok s podanou žalobou nezaplatil, a preto súd konanie uznesením zastavil. Proti uzneseniu o zastavení konania žalobca podal odvolanie a zároveň žiadal o oslobodenie od súdnych poplatkov. Krajský súd uznesením č. k. 6S/74/2013-40 zo dňa 03.10.2013 v spojení s uznesením Najvyššieho súdu SR č. k. 6Sžf/143/2013-51 zo dňa 29.01.2014 nepriznal žalobcovi oslobodenie od súdnych poplatkov. Žalobca bol opäť vyzvaný dňa 28.02.2014 na zaplatenie súdneho poplatku 70,00 Eur v lehote 10 dní za podanú žalobu, pod následkom zastavenia konania. Výzvu zástupca žalobcu prevzal dňa 04.03.2014. Súdny poplatok v stanovenej 10 dňovej lehote, ktorá uplynula 10.03.2014 a ani doposiaľ nebol zaplatený. Podľa § 10 ods. 1 zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a poplatku za výpis z registra trestov, v znení zákona č. 136/2010 Z. z. súd konanie zastaví, ak napriek výzve poplatok nebol zaplatený. Vzhľadom na vyššie uvedené zákonné ustanovenie súd konanie zastavil, lebo žalobca do vydania uznesenia súdny poplatok nezaplatil. O náhrade trov konania rozhodol podľa ustanovenia § 246c ods. 1, § 146 ods. 1 písm. c) O.s.p., teda žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov konania, ak konanie bolo zastavené. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu možno podať odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia na Najvyšší súd SR v Bratislave prostredníctvom Krajského súdu v Košiciach, a to písomne v dvoch vyhotoveniach.