KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Košice23. 7. 2014plný text

Uznesenie Krajského súdu Košice sp. zn. 6S/214/2013 z 23. 7. 2014

CitáciaUznesenie Krajského súdu Košice z 23. júla 2014, sp. zn. 6S/214/2013, ECLI:SK:KSKE:2014:7013201138.2

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Košice
Spisová značka: 6S/214/2013
Identifikačné číslo súdneho spisu: 7013201138
Dátum vydania rozhodnutia: 24. 07. 2014
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Valéria Mihalčínová
ECLI: ECLI:SK:KSKE:2014:7013201138.2

Uznesenie
Krajský súd v Košiciach v právnej veci žalobcu: TVX SK, s.r.o., Ladmovce, zast. JUDr. Pavol Gombos,
advokát, Moldavská cesta 21/A,, Košice, proti žalovanému: Finančné riaditeľstvo SR, Lazovná 63,
Banská Bystrica, o preskúmanie rozhodnutia žalovaného č. 1100303/1/40853-265055/2013/5081 zo dňa
03.06.2013, takto

r o z h o d o l :

Konanie z a s t a v u j e.

Žiaden z účastníkov n e m á právo na náhradu trov konania.

o d ô v o d n e n i e :

Žalobca podanou žalobou žiadal, aby súd zrušil rozhodnutie žalovaného č.
1100303/1/40853-265055/2013/5081 zo dňa 03.06.2013.

Žalobca po zastavení konania pre nezaplatenie súdneho poplatku požiadal o oslobodenie od súdnych
poplatkov. Krajský súd uznesením zo 16.01.2014 č. k. 6S/214/2013-103 žalobcovi nepriznal oslobodenie
od súdnych poplatkov a Najvyšší súd SR uznesením z 30.04.2014 č. k. 6Sžf/19/2014 uznesenie
krajského súdu potvrdil. Rozhodnutie o nepriznaní oslobodenia od súdnych poplatkov nadobudlo
právoplatnosť 29.05.2014.

Žalobca bol vyzvaný dňa 05.06.2014 v lehote 10 dní na zaplatenie súdneho poplatku 70,- eur za
podanú žalobu pod následkom zastavenia konania. Výzvu zástupca žalobcu prevzal dňa 25.06.2014.
Desaťdňová lehota na zaplatenie súdneho poplatku uplynula 07.07.2014, ale súdny poplatok žalobcom
doposiaľ nebol zaplatený.

Podľa ustanovenia § 10 ods. 1 prvá veta zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a o poplatku za
výpis z registra trestov v znení zákona č. 136/2010 Z. z. súd konanie zastaví, ak napriek výzve poplatok
nebol zaplatený v zákonnej lehote.

Vzhľadom na vyššie citované zákonné ustanovenie súd konanie zastavil, lebo žalobca súdny poplatok
nezaplatil nielen v 10-dňovej lehote, t. j. do 07.07.2014, ale ho nezaplatil ani do rozhodnutia súdu.

O náhrade trov konania rozhodol podľa ustanovenia § 246c ods. 1, § 146 ods. 1 písm. c/ O.s.p., teda
žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov konania. ak konanie bolo zastavené.

Vo veci senát rozhodol pomerom hlasov 3:0.



Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu je prípustné odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia na Najvyšší súd SR v
Bratislave prostredníctvom Krajského súdu v Košiciach, a to písomne v dvoch vyhotoveniach.

V odvolaní sa má popri všeobecných náležitostiach (§ 42 ods.3 O.s.p.) uviesť, proti ktorému rozhodnutiu
smeruje, v akom rozsahu sa napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za
nesprávny a čoho sa odvolateľ domáha.