Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Košice Spisová značka: 6S/214/2013 Identifikačné číslo súdneho spisu: 7013201138 Dátum vydania rozhodnutia: 24. 07. 2014 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Valéria Mihalčínová ECLI: ECLI:SK:KSKE:2014:7013201138.2 Uznesenie Krajský súd v Košiciach v právnej veci žalobcu: TVX SK, s.r.o., Ladmovce, zast. JUDr. Pavol Gombos, advokát, Moldavská cesta 21/A,, Košice, proti žalovanému: Finančné riaditeľstvo SR, Lazovná 63, Banská Bystrica, o preskúmanie rozhodnutia žalovaného č. 1100303/1/40853-265055/2013/5081 zo dňa 03.06.2013, takto r o z h o d o l : Konanie z a s t a v u j e. Žiaden z účastníkov n e m á právo na náhradu trov konania. o d ô v o d n e n i e : Žalobca podanou žalobou žiadal, aby súd zrušil rozhodnutie žalovaného č. 1100303/1/40853-265055/2013/5081 zo dňa 03.06.2013. Žalobca po zastavení konania pre nezaplatenie súdneho poplatku požiadal o oslobodenie od súdnych poplatkov. Krajský súd uznesením zo 16.01.2014 č. k. 6S/214/2013-103 žalobcovi nepriznal oslobodenie od súdnych poplatkov a Najvyšší súd SR uznesením z 30.04.2014 č. k. 6Sžf/19/2014 uznesenie krajského súdu potvrdil. Rozhodnutie o nepriznaní oslobodenia od súdnych poplatkov nadobudlo právoplatnosť 29.05.2014. Žalobca bol vyzvaný dňa 05.06.2014 v lehote 10 dní na zaplatenie súdneho poplatku 70,- eur za podanú žalobu pod následkom zastavenia konania. Výzvu zástupca žalobcu prevzal dňa 25.06.2014. Desaťdňová lehota na zaplatenie súdneho poplatku uplynula 07.07.2014, ale súdny poplatok žalobcom doposiaľ nebol zaplatený. Podľa ustanovenia § 10 ods. 1 prvá veta zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a o poplatku za výpis z registra trestov v znení zákona č. 136/2010 Z. z. súd konanie zastaví, ak napriek výzve poplatok nebol zaplatený v zákonnej lehote. Vzhľadom na vyššie citované zákonné ustanovenie súd konanie zastavil, lebo žalobca súdny poplatok nezaplatil nielen v 10-dňovej lehote, t. j. do 07.07.2014, ale ho nezaplatil ani do rozhodnutia súdu. O náhrade trov konania rozhodol podľa ustanovenia § 246c ods. 1, § 146 ods. 1 písm. c/ O.s.p., teda žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov konania. ak konanie bolo zastavené. Vo veci senát rozhodol pomerom hlasov 3:0. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu je prípustné odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia na Najvyšší súd SR v Bratislave prostredníctvom Krajského súdu v Košiciach, a to písomne v dvoch vyhotoveniach. V odvolaní sa má popri všeobecných náležitostiach (§ 42 ods.3 O.s.p.) uviesť, proti ktorému rozhodnutiu smeruje, v akom rozsahu sa napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa odvolateľ domáha.