KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Košice22. 8. 2016plný textcitované 1×

Uznesenie Krajského súdu Košice sp. zn. 5Sa/16/2016 z 22. 8. 2016

CitáciaUznesenie Krajského súdu Košice z 22. augusta 2016, sp. zn. 5Sa/16/2016, ECLI:SK:KSKE:2016:7016200925.3

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Košice
Spisová značka: 5Sa/16/2016
Identifikačné číslo súdneho spisu: 7016200925
Dátum vydania rozhodnutia: 23. 08. 2016
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Judita Juráková
ECLI: ECLI:SK:KSKE:2016:7016200925.3

Uznesenie
Krajský súd v Košiciach v právnej veci žalobcu: Q. T., N.. XX.X.XXXX, A. Č. P.F. XX, B. N. M.,
štátny príslušník: V., zastúpený: JUDr. Ján Martinec, advokát, Werferova 1, Košice, proti žalovanému:
Prezídium Policajného zboru, Úrad hraničnej a cudzineckej polície, Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej
polície Prešov, Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru Košice, Trieda SNP č. 35, Košice, o
návrhu na priznanie odkladného účinku správnej žaloby takto

r o z h o d o l :

P r i z n á v a odkladný účinok správnej žalobe vo veci administratívneho vyhostenia, doručenej na
Krajský súd v Košiciach dňa 9.8.2016.

o d ô v o d n e n i e :

Žalobca v zastúpení advokátom žiadal súd, aby podľa ust. § 237 ods. 2 SSP účinného od 1.7.2016
priznal správnej žalobe odkladný účinok vo veci administratívneho vyhostenia žalobcu, na základe
rozhodnutia žalovaného zo dňa 24.5.2016, v nadväznosti na rozhodnutie žalovaného č. PPZ-HCP-
P02-153-002/2016 zo dňa 25.7.2016.

Podľa ust. § 237 ods. 2 SSP, správny súd môže na návrh žalobcu a po vyjadrení žalovaného uznesením
priznať správnej žalobe odkladný účinok Návrh na priznanie odkladného účinku podáva žalobca spolu
so správnou žalobou. Na rozhodovanie správneho súdu o odkladnom účinku sa primerane použijú
ustanovenia § 185 až 189. Správny súd rozhodne o návrhu na priznanie odkladného účinku do 15 dní
od jeho podania.

Táto lehota uplynie žalobcovi dňa 24.8.2016.

Priznanie odkladného účinku je v súlade s ust. § 185 písm. a/ SSP, žalobca si žiadaný cestovný doklad
medzičasom vybavil, čo bolo preukázané dokladom č. E., vydaného dňa 17.3.2016 a je platný do
16.3.2026.

Vzhľadom na odstránenie prekážky, ktorá v čase vydania napadnutých rozhodnutí žalovaného ešte
existovala, avšak bola iba dočasnou, súd priznal žalobe odkladný účinok z vyššie uvedených právnych
a skutkových dôvodov.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu nie je prípustná kasačná sťažnosť /§ 439 ods. 2 písm. e/ SSP/.

Citované v ďalších rozhodnutiach

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 7016200925

  1. 22. 8. 2016Uznesenie Krajského súdu Košice sp. zn. 5Sa/16/2016 z 22. 8. 2016 (toto rozhodnutie)
  2. 15. 3. 2017Rozsudok Krajského súdu Košice sp. zn. 5Sa/16/2016 z 15. 3. 2017