KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Bratislava10. 2. 2013plný text

Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 14Co/76/2013 z 10. 2. 2013

CitáciaUznesenie Krajského súdu Bratislava z 10. februára 2013, sp. zn. 14Co/76/2013, ECLI:SK:KSBA:2013:1512223990.3

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Bratislava
Spisová značka: 14Co/76/2013
Identifikačné číslo súdneho spisu: 1512223990
Dátum vydania rozhodnutia: 11. 02. 2013
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Edita Szabová
ECLI: ECLI:SK:KSBA:2013:1512223990.3

Uznesenie
Krajský súd v Bratislave v právnej veci navrhovateľa: F., X..H..E.., F. XX, W., G.: XX XXX XXX, zastúpený:
Fridrich Paľko, s.r.o., Grösslingova 4, Bratislava, IČO: 36 864 421, proti odporcovi: Slovenská H. - P.
X. X. H., Ž. A. XX, W., o náhradu škody a nemajetkovej ujmy, o odvolaní navrhovateľa proti uzneseniu
Okresného súdu Bratislava V v Bratislave zo dňa 19. 11. 2012, č.k. 7C/186/2012-18

r o z h o d o l :

Krajský súd v Bratislave odvolanie navrhovateľa proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava V v
Bratislave zo dňa 19. 11. 2012, č.k. 7C/186/2012-18 o d m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

Napadnutým uznesením súd prvého stupňa uložil navrhovateľovi povinnosť zaplatiť súdny poplatok za
vznesenie námietky zaujatosti účastníkom konania vo výške 66,- eur, vyrubený podľa položky 17a
Sadzobníka súdnych poplatkov, tvoriaceho prílohu zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a
poplatku za výpis z registra trestov.
Proti tomuto uzneseniu podal odvolanie navrhovateľ s tým, že uznesenie považuje za neopodstatnené
a bez právneho významu, pretože on nepodal súdu námietku zaujatosti podľa ust. § 15a ods. 1 O.s.p..
Krajský súd v Bratislave ako súd odvolací (§ 10 ods. 1 O.s.p.) prejednal odvolanie navrhovateľa bez
nariadenia pojednávania podľa § 214 ods. 2 O.s.p. a dospel k záveru, že bolo podané oneskorene.
Podľa § 204 ods. 1 prvá veta O.s.p., odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde,
proti rozhodnutiu ktorého smeruje.
Podľa ust. § 57 ods. 1 O.s.p., do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej
začiatok lehoty.
Podľa ust. § 57 ods. 3 O.s.p., lehota je zachovaná, ak sa posledný deň lehoty urobí úkon na súde alebo
podanie odovzdá orgánu, ktorý má povinnosť ho doručiť.
Podľa ust. § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p., odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene.

Vychádzajúc z doručenky mal odvolací súd za zistené, že navrhovateľ prevzal napadnuté uznesenie dňa
21. 11. 2012. Pätnásťdňová lehota na podanie odvolania mu začala plynúť dňa 22. 11. 2012 a uplynula
dňom 6. 12. 2012.
Navrhovateľ však odvolanie proti uzneseniu podal osobne do podateľne súdu až dňa 10. 12. 2012, teda
oneskorene.
Odvolací súd preto jeho odvolanie podľa ust. § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odmietol ako oneskorene
podané.

Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 1512223990

  1. 10. 2. 2013Uznesenie Krajského súdu Bratislava sp. zn. 14Co/76/2013 z 10. 2. 2013 (toto rozhodnutie)
  2. 9. 10. 2014Rozsudok Okresného súdu Bratislava V sp. zn. 7C/186/2012 z 9. 10. 2014