Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Bratislava Spisová značka: 21CoE/75/2015 Identifikačné číslo súdneho spisu: 1513243410 Dátum vydania rozhodnutia: 28. 04. 2015 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Lýdia Noskovičová ECLI: ECLI:SK:KSBA:2015:1513243410.1 Uznesenie Krajský súd v Bratislave v právnej veci oprávneného: Z.. U. M., Q.. XX.XX.XXXX, U. Š. XX, XXX XX U., proti povinnej: J.. X. M. S., Q.. XX.XX.XXXX, U. Č. XX, XXX XX U., zast. JUDr. Andrej Gara, advokát, Prievozská 2/B, 821 09 Bratislava, o výkon rozhodnutia o výchove maloletého dieťaťa: M. M., Q.. XX.XX.XXXX, zast. kolíznym opatrovníkom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Vazovova 7/A, Bratislava, o odvolaní povinnej proti výroku uzneseniu Okresného súdu Bratislava V č. k. 2Em/5/2013-343 zo dňa 16.01.2015, takto r o z h o d o l : Krajský súd v Bratislave odvolanie povinnej o d m i e t a . o d ô v o d n e n i e : Napadnutým uznesením č. k. 2Em/5/2013-343 zo dňa 16.01.2015 Okresný súd Bratislava V uložil povinnej J.. X. M. S. pokutu vo výške 200,- Eur za nezrealizované stretnutie medzi maloletou M. M. a oprávneným Z.. U. M. dňa 09.01.2015-11.01.2015. Proti predmetnému uzneseniu sa odvolala povinná z dôvodov špecifikovaných v odvolaní. Krajský súd v Bratislave ako súd odvolací prejednal vec podľa § 212 ods. 1 O.s.p. bez nariadenia pojednávania podľa § 214 ods. 2 O.s.p. a dospel k záveru, že odvolanie je potrebné odmietnuť. V zmysle ustanovenia § 251 ods. 4 O.s.p. sa procesné inštitúty exekučného konania, ktoré nie sú upravené v Exekučnom poriadku, spravujú ustanoveniami prvej až piatej časti O.s.p.. Podľa § 204 ods. 1 O.s.p. odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti ktorému smeruje. Podľa § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene. Podľa ustálenej judikatúry súdov SR, vrátane Ústavného súdu SR, odvolací súd v uvedených prípadoch rozhoduje bez toho, aby skúmal vecnú stránku napadnutého rozhodnutia súdu prvého stupňa a jemu predchádzajúce konanie. Podľa § 57 ods. 1 O.s.p. do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty. Podľa odseku 3 lehota je zachovaná, ak sa posledný deň lehoty urobí úkon na súde alebo podanie odovzdá orgánu, ktorý má povinnosť ho doručiť. Z obsahu spisu súdu prvého stupňa je preukázané, že napadnuté uznesenie bolo právnemu zástupcovi povinnej JUDr. Andrejovi Garovi doručené dňa 26.01.2015. Posledným dňom na podanie odvolania v zákonom stanovenej 15-dňovej lehote bol deň 10.02.2015. Odvolanie bolo podané povinnou elektronicky dňa 17.02.2015 (č. l. 374) a osobne v podateľni súdu dňa 18.02.2015 (č. l. 385). Z uvedeného je zrejmé, že odvolanie bolo podané po uplynutí zákonnej lehoty, preto ho odvolací súd v súlade s ustanovením § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odmietol. Toto uznesenie bolo členmi senátu prijaté pomerom hlasov 3:0 (§ 3 ods. 9 tretia veta zák. č. 757/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov). Poučenie: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.