Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Banská Bystrica Spisová značka: 14CoP/61/2012 Identifikačné číslo súdneho spisu: 6412205569 Dátum vydania rozhodnutia: 20. 06. 2012 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Peter Priehoda ECLI: ECLI:SK:KSBB:2012:6412205569.1 Uznesenie Krajský súd v Banskej Bystrici, ako súd odvolací vo veci navrhovateľa Z. W., nar. XX.X.XXXX, bytom F. T. R., S. R. XX/X, zastúpenej JUDr. Viktorom Šurkom, advokátom, Advokátska kancelária, G. XXX, XXX XX F. T. R. proti odporcovi G. W., nar. X.XX.XXXX, bytom U. R., N. XX, o rozvod manželstva a úpravu výkonu rodičovských práv a povinností na čas po rozvode k maloletému dieťaťu, o odvolaní navrhovateľky proti uzneseniu Okresného súdu v Žiari nad Hronom zo dňa 27.4.2012 č.k. 12P 58/2012-18 takto r o z h o d o l : Odvolanie navrhovateľky o d m i e t a . o d ô v o d n e n i e : Napadnutým uznesením okresný súd navrhovateľke nepriznal oslobodenie od súdnych poplatkov s odôvodnením, že na strane navrhovateľky neboli zistené také pomery, ktoré by odôvodňovali priznanie oslobodenia od súdnych poplatkov. Proti uzneseniu okresného súdu podala odvolanie navrhovateľka. Krajský súd v rámci skúmania splnenia podmienok odvolacieho konania zisťoval, či odvolanie podané navrhovateľkou proti uzneseniu okresného súdu bolo podané včas. Z obsahu spisu vyplýva, že uznesenie okresného súdu bolo doručené právnemu zástupcovi navrhovateľky dňa 2.5.2012. Nasledujúcim dňom začala navrhovateľke plynúť 15-dňová lehota na podanie odvolania proti uzneseniu okresného súdu a táto uplynula dňa 17.5.2012. Podľa obsahu spisu odvolanie vypracované právnym zástupcom navrhovateľky je zo dňa 18.5.2012 a v tento deň bolo faxovým podaním zaslané aj okresnému súdu. Odvolanie proti uzneseniu okresného súdu však bolo vypracované a zaslané okresnému súdu po uplynutí zákonom stanovenej lehoty 15 dní na podanie odvolania. V zmysle ustanovenia § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene. Vzhľadom na to, že navrhovateľka podala odvolanie proti uzneseniu okresného súdu po uplynutí zákonom určenej lehoty na jeho podanie, teda oneskorene, tak krajský súd ňou podané odvolanie v zmysle ust. § 218 ods. 1 písm. a/ O.s.p. ako oneskorene podané odmietol. Z uvedených dôvodov rozhodol krajský súd tak, ako je uvedené vo výroku uznesenia. Rozhodnutie bolo prijaté pomerom hlasov X:X. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné.