Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Banská Bystrica Spisová značka: 2CoE/472/2015 Identifikačné číslo súdneho spisu: 6115208332 Dátum vydania rozhodnutia: 21. 01. 2016 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Alena Antalová ECLI: ECLI:SK:KSBB:2016:6115208332.1 Uznesenie Krajský súd v Banskej Bystrici v exekučnej veci oprávneného: BENCONT INVESTMENTS, s.r.o. so sídlom Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, IČO: 36 432 105, zast. JUDr. Veronika Kubriková, PhD., Martinčekova 13, 821 01 Bratislava, korešpondenčná adresa: Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, proti povinnej: K. Y., nar. XX. C. XXXX, bytom G. P. XX, XXX XX P. o vymoženie pohľadávky oprávneného vo výške 104,61 Eur s prísl., vedenej pod sp. zn. EX 1206/15 súdnym exekútorom JUDr. Jozefom Ďuricom, Exekútorský úrad so sídlom Borovianska 17, 960 01 Zvolen, o odvolaní oprávneného proti Uzneseniu Okresného súdu Banská Bystrica č.k. 4Er/1145/2015-25 zo dňa 20. októbra 2015 takto r o z h o d o l : Odvolanie oprávneného proti Uzneseniu Okresného súdu Banská Bystrica č.k. 4Er/1145/2015-25 zo dňa 20. októbra 2015 o d m i e t a. o d ô v o d n e n i e : Okresný súd Banská Bystrica (ďalej len „exekučný súd“) uznesením č.k. 4Er/1145/2015-25 zo dňa 20. októbra zamietol žiadosť súdneho exekútora o udelenie poverenia na vykonanie exekúcie. Proti uvedenému uzneseniu exekučného súdu podal oprávnený odvolanie, ktoré bolo exekučnému súdu doručené dňa 13. novembra 2015. Pred samotným preskúmaním napadnutého uznesenia odvolací súd skúmal, či sú splnené objektívne a subjektívne podmienky odvolacieho konania. Podľa § 204 ods. 1 Občianskeho súdneho poriadku (ďalej len „O.s.p.“) odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy. Podľa § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene. Odvolaním napadnuté uznesenie exekučného súdu bolo oprávnenému (jeho právnemu zástupcovi) doručené dňa 26. októbra 2015 (doručenka pripojená č.l. 30 spisu), čo znamená, že od nasledujúceho dňa mu začala plynúť 15- dňová lehota na podanie odvolania. Odvolanie oprávneného bolo podané na pošte dňa 11. novembra 2015 (č.l. 39 spisu), t.j. po uplynutí odvolacej lehoty, keďže 15-dňová lehota na podanie odvolania podľa § 204 ods. 1 O.s.p. uplynula dňa 10. novembra 2015. Keďže odvolanie oprávneného proti rozhodnutiu Okresného súdu Banská Bystrica č.k. 4Er/1145/2015-25 zo dňa 20. októbra 2015 bolo podané oneskorene, súd na základe ust. § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolanie odmietol. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu nie je prípustné odvolanie.