KAUZIS.SKTestovacia prevádzka
UznesenieKrajský súd Banská Bystrica20. 1. 2016plný text

Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 2CoE/472/2015 z 20. 1. 2016

CitáciaUznesenie Krajského súdu Banská Bystrica z 20. januára 2016, sp. zn. 2CoE/472/2015, ECLI:SK:KSBB:2016:6115208332.1

Text rozhodnutia

Súd: Krajský súd Banská Bystrica
Spisová značka: 2CoE/472/2015
Identifikačné číslo súdneho spisu: 6115208332
Dátum vydania rozhodnutia: 21. 01. 2016
Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Alena Antalová
ECLI: ECLI:SK:KSBB:2016:6115208332.1

Uznesenie
Krajský súd v Banskej Bystrici v exekučnej veci oprávneného: BENCONT INVESTMENTS, s.r.o. so
sídlom Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, IČO: 36 432 105, zast. JUDr. Veronika Kubriková, PhD.,
Martinčekova 13, 821 01 Bratislava, korešpondenčná adresa: Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, proti
povinnej: K. Y., nar. XX. C. XXXX, bytom G. P. XX, XXX XX P. o vymoženie pohľadávky oprávneného vo
výške 104,61 Eur s prísl., vedenej pod sp. zn. EX 1206/15 súdnym exekútorom JUDr. Jozefom Ďuricom,
Exekútorský úrad so sídlom Borovianska 17, 960 01 Zvolen, o odvolaní oprávneného proti Uzneseniu
Okresného súdu Banská Bystrica č.k. 4Er/1145/2015-25 zo dňa 20. októbra 2015 takto

r o z h o d o l :

Odvolanie oprávneného proti Uzneseniu Okresného súdu Banská Bystrica č.k. 4Er/1145/2015-25 zo
dňa 20. októbra 2015 o d m i e t a.

o d ô v o d n e n i e :

Okresný súd Banská Bystrica (ďalej len „exekučný súd“) uznesením č.k. 4Er/1145/2015-25 zo dňa 20.
októbra zamietol žiadosť súdneho exekútora o udelenie poverenia na vykonanie exekúcie.

Proti uvedenému uzneseniu exekučného súdu podal oprávnený odvolanie, ktoré bolo exekučnému súdu
doručené dňa 13. novembra 2015.

Pred samotným preskúmaním napadnutého uznesenia odvolací súd skúmal, či sú splnené objektívne
a subjektívne podmienky odvolacieho konania.

Podľa § 204 ods. 1 Občianskeho súdneho poriadku (ďalej len „O.s.p.“) odvolanie sa podáva do 15 dní od
doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie,
lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.
Podľa § 218 ods. 1 písm. a) O.s.p. odvolací súd odmietne odvolanie, ktoré bolo podané oneskorene.

Odvolaním napadnuté uznesenie exekučného súdu bolo oprávnenému (jeho právnemu zástupcovi)
doručené dňa 26. októbra 2015 (doručenka pripojená č.l. 30 spisu), čo znamená, že od nasledujúceho
dňa mu začala plynúť 15- dňová lehota na podanie odvolania.

Odvolanie oprávneného bolo podané na pošte dňa 11. novembra 2015 (č.l. 39 spisu), t.j. po uplynutí
odvolacej lehoty, keďže 15-dňová lehota na podanie odvolania podľa § 204 ods. 1 O.s.p. uplynula dňa
10. novembra 2015.

Keďže odvolanie oprávneného proti rozhodnutiu Okresného súdu Banská Bystrica č.k.
4Er/1145/2015-25 zo dňa 20. októbra 2015 bolo podané oneskorene, súd na základe ust. § 218 ods.
1 písm. a) O.s.p. odvolanie odmietol.



Poučenie:

Proti tomuto uzneseniu nie je prípustné odvolanie.

Napadnuté rozhodnutia, o ktorých rozhodol vo výroku

Priebeh sporuIdentifikačné číslo spisu 6115208332

  1. 20. 1. 2016Uznesenie Krajského súdu Banská Bystrica sp. zn. 2CoE/472/2015 z 20. 1. 2016 (toto rozhodnutie)
  2. 25. 5. 2016Uznesenie Okresného súdu Banská Bystrica sp. zn. 4Er/1145/2015 z 25. 5. 2016opravný prostriedok zamietnutý / odmietnutý

Podobné rozhodnutiaZhoda citovaných ustanovení