Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Bratislava Spisová značka: 1Tos/88/2018 Identifikačné číslo súdneho spisu: 1115010427 Dátum vydania rozhodnutia: 15. 08. 2018 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Richard Molnár ECLI: ECLI:SK:KSBA:2018:1115010427.1 Uznesenie Krajský súd v Bratislave, v senáte zloženom z predsedu senátu JUDr. Richarda Molnára a sudkýň JUDr. Ivety Zelenayovej a JUDr. Magdaléna Blažovej v trestnej veci obžalovaného I.. I. L., pre prečin konkurzného alebo vyrovnávacieho konania podľa § 242 ods. 1 písm. a/ Tr. zák., o sťažnosti obžalovaného proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava I sp.zn. 3T/27/2015 zo dňa 20.07.2017, na neverejnom zasadnutí konanom dňa 15. augusta 2018 takto r o z h o d o l : Podľa § 193 ods. 1 písm. b/ Tr. por. sa sťažnosť obžalovaného I.. I. L., nar. XX.XX.XXXX v Q. z a m i e t a . o d ô v o d n e n i e : Okresný súd Bratislava I zhora citovaným uznesením podľa § 70 ods. 1 Tr. por. uložil obžalovanému I.. I. L. poriadkovú pokutu v sume 1.000 Eur. Okresný súd vyhotovil predmetné uznesenie 12.10.2017, ktoré bolo doručené obžalovanému dňa 30.10.2017 (č.l. 878) spolu s poučením o opravnom prostriedku proti citovanému uzneseniu. Obžalovaný I.. I. L. osobne v podateľni Okresného súdu Bratislava I podal dňa 27.11.2017 na č.l. 888 sťažnosť proti citovanému uzneseniu. Z uvedeného je zrejmé, že po doručení uznesenia prvostupňového súdu odsúdenému plynula lehota na podanie sťažnosti proti citovanému uzneseniu dňom 02.11.2017, teda uznesenie Okresného súdu Bratislava I sp. zn. 3T/27/2015 zo dňa 20.07.2017 nadobudlo právoplatnosť dňa 03.11.2017. Krajský súd v Bratislave preskúmal podanú sťažnosť a dospel k záveru, že táto bola podaná oneskorene. Podľa § 187 ods. 1 Tr. por. sťažnosť sa podáva orgánu, proti ktorého uzneseniu smeruje, a to do troch dní od oznámenia uznesenia. Podľa § 193 ods. 1 písm. b/ Tr. por. nadriadený orgán zamietne sťažnosť, ak bola podaná oneskorene, neoprávnenou osobou, osobou, ktorá sa jej výslovne vzdala, alebo ktorá znovu podala sťažnosť, ktorú už predtým výslovne vzala späť. V posudzovanom prípade teda odvolací Krajský súd v Bratislave sťažnosť obžalovaného I.. I. L. zamietol v zmysle § 193 ods. 1 písm. b/ Tr. por. ako oneskorene podanú, nakoľko zákonná lehota na podanie riadneho opravného prostriedku (sťažnosti) obžalovanému uplynula dňom 02.11.2017. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu nie je prípustný ďalší riadny opravný prostriedok.