Text rozhodnutia
Súd: Krajský súd Banská Bystrica Spisová značka: 4To/78/2016 Identifikačné číslo súdneho spisu: 6116010445 Dátum vydania rozhodnutia: 18. 01. 2017 Meno a priezvisko sudcu, VSÚ: JUDr. Ján Bobor ECLI: ECLI:SK:KSBB:2017:6116010445.1 Uznesenie Krajský súd v Banskej Bystrici v senáte zloženom z predsedu senátu JUDr. Jána Bobora a sudcov JUDr. Ľubomíra Bušíka, PhD. a JUDr. Jozefa Mikluša na neverejnom zasadnutí 18. januára 2017 o odvolaní obžalovaného Q. D. proti rozsudku Okresného súdu Banská Bystrica sp. zn. 1T 40/2016 zo dňa 17. 10. 2016 takto r o z h o d o l : Podľa § 316 ods. 1 Tr. por. odvolanie obžalovaného Q. D. sa z a m i e t a. o d ô v o d n e n i e : Rozsudkom Okresného súdu Banská Bystrica sp. zn. 1T 40/2016 zo dňa 17. 10. 2016 bol obž. Q. D. odsúdený pre prečin krádeže podľa § 212 ods. 2 písm. f), ods. 3 písm. b) Tr. zák. na trest odňatia slobody vo výmere 2 roky nepodmienečne, pričom pre výkon trestu bol obžalovaný zaradený do ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia. Ako vyplýva zo zápisnice o hlavnom pojednávaní zo 17. 10. 2016 po vyhlásení rozsudku obžalovaný uviedol, že sa vyjadrí v zákonnej 15 dňovej lehote od vyhlásenia rozsudku. Rozsudok bol obžalovanému doručený dňa 11. 11. 2016. Proti rozsudku podal odvolanie obžalovaný dňa 25. 11. 2016, čo do výroku o treste, domáhajúc sa uloženia podstatne miernejšieho trestu. Podľa § 309 ods. 1 Tr. por. odvolanie sa podáva na súde, proti ktorého rozsudku smeruje a to do 15 dní od oznámenia rozsudku. Oznámením rozsudku je jeho vyhlásenie v prítomnosti toho komu treba rozsudok doručiť. Ak sa rozsudok vyhlásil v neprítomnosti takejto osoby, oznámením je až doručenie rozsudku. Podľa § 316 ods. 1 Tr. por. odvolací súd zamietne odvolanie, ak bolo podané oneskorene, osobou neoprávnenou alebo osobou, ktorá sa odvolania výslovne vzdala alebo znovu podala odvolanie, ktoré v tej istej veci už predtým výslovne vzala späť. Keďže rozsudok bol vyhlásený dňa 17. 10. 2016 lehota na podanie odvolania obžalovanému uplynula dňa 2. 11. 2016. Obžalovaný teda odvolanie podal oneskorene a preto krajský súd podľa § 316 ods. 1 Tr. por. odvolanie obžalovaného Q. D. ako oneskorene podané zamietol. Poučenie: Proti tomuto uzneseniu nie je prípustný ďalší riadny opravný prostriedok.